TTB Merkez Konseyi Üyeleri Deprem Bölgesindeki Hekimlere ve Sağlık Emekçilerini Ziyaret Etti

Haberler

Tıp Dünyası Haber Merkezi

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyeleri, 14 Mart Tıp Haftası kapsamında deprem bölgesindeki ziyaretlerinde 12 Mart 2023 günü başladı.

TTB Merkez Konseyi Başkanı Dr. Şebnem Korur Fincancı, TTB Merkez Konseyi üyeleri Dr. Adalet Çıbık ve Dr. Aydın Şirin ile Diyarbakır Tabip Odası Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan heyet, Diyarbakır ve Elazığ’da hekimleri ve sağlık emekçilerini ziyaret etti.

TTB Merkez Konseyi II. Başkanı Dr. Ali İhsan Ökten ve TTB Merkez Konseyi üyesi Dr. Onur Naci Karahancı ile Hatay Tabip Odası Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan heyet, Adana ve Hatay’da hekimler ve sağlık emekçileri ile bir araya geldi.

TTB Merkez Konseyi Genel Sekreteri Dr. Vedat Bulut, TTB Merkez Konseyi üyeleri Dr. Alican Bahadır ve Dr. Lütfi Tiyekli ile Kahramanmaraş Tabip Odası Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan heyet, Malatya ve Kahramanmaraş’ta hekimler ve sağlık emekçileri ile buluştu.

TTB Merkez Konseyi üyeleri Dr. Kazım Doğan Eroğulları ve Dr. Nursel Şahin ile Gaziantep-Kilis Tabip Odası Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan heyet ise Gaziantep, Kilis ve Osmaniye’de hekimler ve sağlık emekçilerini ziyaret etti.

Gerek depremzede hekimlerin gerekse de görevlendirme ile bölgeye giden hekimlerin çalışma ve barınma koşullarının konuşulduğu ziyaretlerde bölgede sağlık hizmeti sunumunda yaşanan sorunlar da ele alındı.

TTB Merkez Konseyi üyelerinin ziyaretleri 13-14 Mart günlerinde de devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.